ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 30 Οκτωβρίου 2010

Iταλία:Δύσκολη νίκη για Ίντερ

Μία γκάφα του Εντουάρντο, που έχασε μέσα από τα χέρια του την μπάλα σε μακρινό σουτ του Σούλεϊ Μουντάρι, χάρισε στην Ίντερ σημαντική νίκη με 1-0 επί της Τζένοα στο «Λουίτζι Φεράρις» για την ένατη αγωνιστική της Serie A. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, αλλά οι «νερατζούρι» ήταν πιο τυχεροί και πέτυχαν το γκολ της νίκης στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Γκανέζο μέσο, ο οποίος στο 19’ είχε αντικαταστήσει τον τραυματία Καμπιάσο.Με τη νίκη αυτή οι πρωταθλητές, που την Τρίτη αντιμετωπίζουν την Τότεναμ στο Λονδίνο για το Champions League, έφτασαν τους 18 βαθμούς και σκαρφάλωσαν προσωρινά στη δεύτερη θέση, ένα βαθμό πίσω από τη Λάτσιο και μπροστά από τη Μίλαν, που έχουν έναν αγώνα λιγότερο.